Aitaelementti Tammiston Puu Lehto 1800x800 mm vinoristikko

Aitaelementti Tammiston Puu Lehto 1800x800 mm vinoristikko

89,00 €
Sisältää alv:n
A06
Tammiston Puu

Aitaelementti Tammiston Puu Lehto 1800x800 mm vinoristikko

Väri: Vihreä
  • Vihreä
  • Ruskea

Toimitusmaksu 29,90 €/toimitus - Toimitusaika 4-8 arkipäivää.

clear

Voit maksaa laskulla

Verkkokaupastamme voivat tilata tuotteita laskulla sekä yksityishenkilöt että yritykset. Perinteinen laskutus on helppo ja tuttu vaihtoehto. Suuremmissa tilauksissa varaamme mahdollisuuden laskuttaa tuotteet ennen toimitusta. Laskutuksesta veloitetaan 5 euron laskutuspalkkio.

Tarjolla on myös joustavat laskutusvaihtoehdot OP Laskun ja Alisa Laskun kautta. OP Lasku tarjoaa jopa 45 päivää korotonta maksuaikaa ja mahdollisuuden maksaa ostokset erissä. Alisa Laskulla voit jakaa maksun jopa 60 osaan ja saat 30 päivää korotonta maksuaikaa. Jos et käytä luottoa, maksutapalisä on vain 2,90 euroa.

Laskuvaihtoehdon voi valita kassalla muiden maksutapojen tapaan.

Voit maksaa laskulla

Yksityishenkilöt ja yritykset voivat tilata tuotteita verkkokaupastamme laskulla.

clear

Toimitusehdot

Toimitusalueemme kattavat lähes koko Suomen, ja toimitusajat vaihtelevat alueittain 1–8 arkipäivän välillä. Toimitusehdoistamme voit tarkistaa postinumeron perusteella oman alueesi ja hinnan. Katso toimitusehdot tästä.

Toimitusehdot

Katso toimitusajat ja -alueet sekä muut toimitusehdot.

Aitaelementti Tammiston Puu Lehto 1800x800 mm vinoristikko

Lehto-aita on vinoristikollinen aitaelementti, joka soveltuu paitsi itsenäiseksi aidaksi, yläosaksi ja pergolan osaksi. Puu on vihreäksi painekyllästettyä, suomalaista mäntyä. Tammiston Puun aitaelementeillä saat pihaasi toiveidesi mukaiset kehykset. Tolpilla ja tolpanhatuilla sekä yläosan koriste-elementeillä voit vaikuttaa aidan rakenteeseen ja kokonaiskorkeuteen, Pintakäsittelyllä viimeistelet aidan ulkoasun mieleiseksesi. Tammiston Puu Oy:n piharakenteet ovat kotimaisia ja niille on myönnetty avainlipputunnus. Puiset pihatuotteet on valmistettu tiukkasyisestä, suomalaisesta männystä ja kyllästysaineena käytetään vain ympäristöystävällisiä AB-luokan kyllästeitä. Luonnon materiaalina puun ominaisuudet, kuten ulkonäkö, lujuus ja muut fysikaaliset ominaisuudet vaihtelevat. Kosteusoloista riippuen puu saattaa kieroutua ja halkeilla, etenkin auringon paahde saattaa kuivattaa puun turhan nopeasti. Halkeamat kuitenkin usein korjaantuvat itsestään ja erilaiset öljyt ja maalit pidentävät puutuotteen käyttöikää. Mahdolliset puun värierot tasaantuvat ulkona muutamassa viikossa. Hyvin hoidettuna ekologisesta puusta valmistetut tuotteet kuitenkin kestävät vuosikymmeniä.

  • Aitaelementin kiinnitys tolppaan rosteriruuvein
  • Leveys: 1800 mm
  • Korkeus: 800 mm
  • Paksuus: 40 mm
  • Riman vahvuus: 12 mm
  • Paino: 8 kg
A06
500 Tuotteet

Tilausviitteet